AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare

Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - U Cluj ( amical ) Empty
MesajSubiect: Gaz Metan Medias - U Cluj ( amical )   Gaz Metan Medias - U Cluj ( amical ) EmptyMier Feb 18, 2009 8:26 am

Astazi 18.02.1009 la ora 15:00 a avut loc meciul amical dintre Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj . In poarta a evoluat pentru Gaz Metan Cosmin Vâtcă din minutul "0" si pana la pauza ( min . "45 " ) fiind inlocuit la pauza de Mihai Stetca . Echipa care a deschis scorul a fost U Cluj insa mediesenii si-au revenit repede si au reusit egalarea . In repriza a doua echipa gazda a reusit sa mai inscrie inca o data scorul fiind 2-1 pentru Gaz Metan Medias . In ultimele momente mediesenii au mai marcat inca o data si scorul final a fost 3-1 Pentru Medias au evoluat jucatorii noi cumparati in aceasta iarna . Alexandru Curtean a fost absent deoarece este plecat in cantonament impreuna cu actuala sa echipa ( F.C. Timisoara ) urmand sa se intoarca la Medias pentru meciurile din retur . Urmatorul meci sustinut de Gaz Metan Medias este in deplasare la echipa galateana Otelul Galati in data de 28.02.2009 ora 15:00 .
Clujenii au deschis scorul în minutul 30, prin Budescu, iar Kubala a egalat cu 5 minute înainte de finalul primei părți. În repriza a doua, Gaz Metan a preluat conducerea în urma golului reușit de Paul Pârvulescu (50) și s-a desprins după reușita lui Prodan (60).
Antrenorul Cristian Pustai a început meciul cu următoarea echipă: Vâtcă – Rafael, Buican, Buzean – Todea, Kubala, Sabou, Katovic, Voicu – Pârvulescu, Bud. Au mai jucat: Ștețca - Vidakovic, Eric, Prodan și Șomfălean.
La Gaz Metan au evoluat și cei doi fotbaliști aflați în probe, cehul Michael Kubala și bosniacul Armin Katovic. Situația lor nu s-a lămurit încă, oficialii echipei din Mediaș urmând să poarte discuții cu impresarii jucătorilor în următoarele zile.

Gaz Metan Medias - U Cluj ( amical ) DSC00032
Sus In jos
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Imagini @   Gaz Metan Medias - U Cluj ( amical ) EmptySam Feb 21, 2009 4:59 am