Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti Empty
MesajSubiect: Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti   Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti EmptyJoi Mar 05, 2009 4:38 am

Sambata , 7 martie 2009 incepand cu ora 15:00 in direct pe GSP TV Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti .

Cele mai noi stiri despre acest meci :

Cristi Pustai: "Sperăm ca suporterii Gazului să vină la stadion și pentru noi, nu doar pentru Dinamo!"

Antrenorul echipei Gaz Metan Mediaș, Cristian Pustai, a declarat, miercuri, că încă mai crede în salvarea de la retrogradare și explică faptul că mizează pe obținerea a 21 de puncte în meciurile rămase din acest retur.
"Meciul cu Dinamo este greu, pentru noi urmează trei etape cu primele trei clasate. Important e să acumulăm 21 de puncte în retur, pentru că așa poate vom avea șanse să ne salvăm. Mai sunt 48 de puncte puse în joc, din care poate 21 ne ajută să ne salvăm, indiferent când sunt obținute ele. Lupta se va duce până în ultima etapă", a declarat antrenorul Cristian Pustai, miercuri, într-o conferință de presă.

După 18 etape, Gaz Metan se află pe locul 16, cu 15 puncte.


Cât privește meciul cu liderul Ligii I, tehnicianul a mărturisit că se așteaptă ca suporterii echipei din Mediaș să vină în număr mare la stadion. "Avem mare nevoie de puncte, dar un meci cu Dinamo e oricând binevenit pe stadionul din Mediaș, care precis că va fi arhiplin. Sperăm ca oamenii să vină să ne încurajeze și pe noi, nu doar să vadă echipa oaspete", a spus Pustai.


Todea: "Putem să învingem Dinamo, mai ales că jucăm acasă"


Cristian Todea, mijlocașul echipei Gaz Metan Mediaș, crede ce echipa sa se poate impune în meciul cu Dinamo, de sîmbătă. Marcatorul golului din meciul cu Oțelul speră să marcheze și cu Dinamo și să își ajute echipa la salvarea de la retrogradare.
"Cu Dinamo va fi un meci greu, deoarece Dinamo are jucători care pot face diferența. Noi va trebui să fim atenți, să nu le dăm posibilitatea aceasta. Putem să-i învingem, dar va trebui să alergăm mai mult decât ei, să fim foarte deciși la duelurile unu la unu, să ne suplinim, să ne ajutăm toți.

Ei au jucători de calitate superioară, dar putem să învingem, mai ales că jucăm acasă. Mediașul a jucat și în tur mai bine acasă și sper să fie un atu faptul că vom juca cu stadionul plin", a spus Todea în cadrul unei conferințe de presă.

"Îmi pare rău că nu am reușit să debutez cu victorie sau cu un punct câștigat. Erau foarte importante pentru echipă. Mă bucur pentru reușita personală de la Galați (1-3), dar aș fi dorit să nu fi marcat, dar să fi luat un punct sau trei, care ne-ar fi ajutat foarte mult la îndeplinirea obiectivului" .


Ultima editare efectuata de catre Laurentiu in Lun Mar 09, 2009 10:41 am, editata de 4 ori
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
LOL
Vizitator




Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti   Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti EmptyVin Mar 06, 2009 8:23 am

bate DINAMO
Sus In jos
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti Empty
MesajSubiect: GAZ METAN MEDIAȘ - DINAMO 1-1   Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti EmptyDum Mar 08, 2009 5:29 am

Trufia lui Dinamo s-a înnămolit la Mediaș pe un teren greu. "Suspect. Numai la mijloc era terenul moale. A plouat numai la mijlocul terenului. Nu poți construi în mlaștină", sesiza Rednic ambuscada.

Iar gazdele au dat lovitura încă din start, cînd Pîrvulescu a șutat puternic de la 10 metri și l-a învins pe Lobonț (4). Cu Dănciulescu debusolat la centrul terenului și cu Niculescu și Niculae angajați într-o luptă de gherilă cu fundașii lui Pustai, liderul n-a contat în prima repriză decît la fazele fixe.

Senegalezul N'Doye a profitat de un astfel de moment al jocului și a reluat cu capul sub transversală la cornerul executat de Izvoranu (19), 1-1! Mediașul s-a întors însă în jumătatea lui Dinamo, Dudiță, Boaru și Pîrvulescu administrînd durerile de cap pentru jucătorii de bandă ai "cîinilor": Scarlatache, Diabate, Izvoranu și Ze Kalanga.

Noroc cu Lajos și cu Lobby

Lajos a fost însă analgezicul perfect. Îmbrăcat în roșu, "centralul" timișorean a adus aminte de ce e considerat arbitrul de casă al lui Dinamo. Lansat de Pîrvulescu, Grillo a scăpat singur cu Lobonț, însă a șutat dezamăgitor, mingea a ajuns la Boaru, care a catapultat-o în mîna lui Moți (21). Vezi aici faza!

Arbitrul a închis ochii, așa cum s-a întîmplat și cînd l-a iertat de eliminare pe Izvoranu (37), iar Dinamo intra la pauză cu capul în pămînt.

În a doua parte a jocului, Rednic a echilibrat partida. Dănciulescu a găsit un călcîi rafinat pentru Niculae, dar atacantul a fost blocat de Markovici în momentul șutului (54). La cornerul ce a urmat, Tamaș a reluat incredibil peste poartă.

Pe contraatac, Dudiță a fost blocat la 35 de metri de poartă de Lobonț, iar finalul s-a jucat cu garda jos. Bud nu a reușit să-l bată pe portarul lui Dinamo cu un șut plasat (81), în vreme ce Moți a găsit doar reflexul lui Vîtcă cu o lovitură de cap de la 6 metri (88).
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Continut sponsorizat





Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti   Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti Empty

Sus In jos
 
Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
» Gaz Metan Medias - F.C. Arges
» GAZ METAN MEDIAS - F.C. BRASOV
» Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti
» CS Otopeni - Gaz Metan Medias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Meciuri-
Mergi direct la: