AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare

Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias   Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias EmptyDum Apr 12, 2009 12:52 am

DECLARAȚII DUPĂ MECI:

Ioan Horoba: Meci foarte slab, nicio echipa nu a meritat să câștige. Asta nuă nu a fost meci de liga I. Daca jucăm tot așa sansele, noastre in prima ligă sunt egale cu zero.

Corin Cindrea: Niciodată parcă nu am jucat asa de slab. Pandurii sunt o echipă slabă și aici trebuia să câștigăm lejer

Cristi Pustai, antrenor Gaz Metan:

„Din păcate am primit extrem de rapid gol și nu am reușit să revenim în joc. Nu avem timp să ne lingem rănile. Trebuie să ne gândim deja la meciul ce urmează, pentru că noi ne vom juca șansa până la capăt. Dacă nu dăm goluri nu putem câștiga. Păcat pentru că aici trebuia să luăm puncte deoarece am jucat cu o echipă cu care ne batem la evitarea retrogradării”

Cristian Todea, Gaz Metan: “Parcă suntem blestemați în deplasare. Ne lipsește experiența. Vine meciul cu Steaua și trebuie să învingem ca să rămânem cu șanse în cursa pentru evitarea retrogradării”

Florin Bejinaru, Pandurii Tg. Jiu:

„Meci de șase puncte pentru ambele echipe. Mediașul e echipa care joacă totul sau nimic. Poate nu am mai avut prospețimea din jocul cu Steaua. Am fost pragmatici și practic am rezolvat rapid jocul. A fost un meci de luptă și dacă judecăm prin prisma meciurilor directe noi am câștigat patru puncte pentru că avem golaveraj mai bun decât Mediașul. Gaz Metan se exprimă bine în teren și pot să scape dacă vor fi și pragmatici”

Marin Condescu, președinte Pandurii: “Nu vreau să vorbesc prea mult de meci. Important este că am câștigat 3 puncte. Sunt ferm convins că Mediașul nu va retrograda. Joacă prea bine și prea frumos și eu cred că vor scăpa de retrogradare”.

Ultima editare efectuata de catre Laurentiu in Mar Apr 14, 2009 12:32 am, editata de 1 ori
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Re: Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias   Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias EmptyDum Apr 12, 2009 12:53 am

Meciul :

Bună ziua

La Târgu Jiu vremea este prefectă pentru fotbal, dar cu 20 de minute înainte de începerea partidei în tribunele stadionului din orașul lui Brâncuși nu sunt mai mult de 500 de spectator.

Antrenorul Cristi Pustai a decis să îl titularizeze în acest meci pe Buican, în locul lui Markovici, care lipsește azi din cauza accidentării de miercuri, din timpul meciului cu Fc Argeș. Surprinzător din “11″ de start lipsesc titularii Prodan și Boaru, lăsați pe banca de reserve în detrimentul lui Dudiță, revenit după ispășirea suspendării datorată cartonașului roșu primit acum două etape la Brașov. De asemenea Pustai a sacrificat încă un atacant, pentru a îi face loc în echipă lui Zaharia. De remarcat că Mediașul va evolua azi în portocaliu, la Tg Jiu.

Iată cele două echipe:

Pandurii Tg Jiu:

1.Stanca - 6.Cardoso, 4.Chibulcutean, 18.Martinovic, 15.Ghindeanu - 25.Tiago, 21.Stângă, 8.Stancu, 24.Murgan - 23.Raskovici, 28.Pițurcă.

Rezerve: 80.Mingote, 16.Rusu, 77.Arieta, 11.Luțu, 20.Pârvu, 37.Hidișan, 29.Grecu

Antrenor: Sorin Cârțu

Gaz Metan:

82.Vâtcă - 15.Hoban, 16.Zaharia, 26.Buican, 2.Grilo - 21.Todea, 7.Kubala, 22.Pârvulescu, 14.Sabou - 17.Dudiță - 99.Bud.

Rezerve: 30.Ștețca, 6.Nohai, 5.Semeghin, 27. Oliveira, 9.Boaru, 10.Prodan, 29.Vidakovic.

Antrenor: Cristi Pustai.

Arbitrii: Alexandru Deaconu (București), Asistenți: Eduard Dumitrescu (Pitești) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca) .

16.52 Spectatorii s-au înmulțit și în tribune sunt acum circa 2000 de oameni.
REPRIZA I

MINUTUL 1 A început meciul. GOOOOOOOOOOOOOL Pandurii!
Raskovici prinde un șut puternic de la 20 de metri, în dreapta lui Vâtcă.

MINUTUL 2 Bud scapă pe dreapta, dar șutul său pe jos este prea slab să îl surprindă pe Stanca.

MINUTUL 4 Stancu centrează, iar Hoban respinge în corner.

MINUTUL 6 Hoban centrează în centrul careului, Dudiță preia pe piept la 14 metri, dar șutul său este prea slab și este respins de un fundaș gorjean.

MINUTUL 8 Stancu centrează în careul mare, dar Buican respinge în ultimă instanță.

Meciul s-a mai liniștit. Mediașul are însă hadicap un gol, iar atacurile medieșenilor sunt tardive.

MINUTUL 11 Stângă primește bine un balon în centru, la 16 metri, dar Hoban îi suflă balonul
Sabou primește bine o minge pe stânga de la Dudiță, dar Chibulcutean îl deposedează la marginea careului mare.

MINUTUL 12 Prima ocazie pentru Mediaș. Dudiță trage foarte tare, de la 20 de metri, dar balonul ocolește poarta lui Stanca.

MINUTUL 13 Bud scoate o lovitură liberă de la 20 de metri, lateral stânga. Centrarea lui Dudiță este irosită de Grilo, care nu reușește să reia spre poartă de la 13 metri.

MINUTUL 14 Raskovici scapă de sub marcajul lui Hoban, dar din fericire asistenutul Szekely indică off-side.

MINUTUL 15 Fază de cascadorii râsului. Pârvulescu centrează de pe stânga, iar mingea îi pică pur și simplu pe cap lui Grilo, care era cu spatele. Grilo vine la marginea terenului și cere îngrijiri medicale.

Între timp stadionul s-a mai umplut. Sunt acum 4000 de spectatori.

MINUTUL 20 Alexandru Pițurcă este surprins în off-side. Sabou încearcă o centrare în careul mare, dar iese Stanca și reține.

MINUTUL 22 Stancu scoate bine o minge la 16 metri pentru Raskovici, dar șutul acestuia trece puțin peste poarta lui Vâtcă.

MINUTUL 26 Pițurcă trage în piciorul lui Buican și mingea iese în corner.

Martinovic trimite incredibil cu capul, peste poartă din 2 metri.

MINUTUL 29 Murgan centrează de pe stânga, iar Pițurcă reia cu capul din 8 metri, dar Vâtcă e la post.

Bud primește îngrijiri medicale. Medieșeanul acuză o lovitură în spate.

MINUTUL 30 Bud scoate un fault la 30 de metri lateral dreapta.

Pârvulescu centrează lung, dar Stanca iese și reține.

MINUTUL 31 Prima schimbare la Mediaș. Iese Grilo accidentat și intră Nohai.

MINUTUL 32 Pârvulescu face fault în atac. Meciul este foarte slab ca factură tehnică. Gorjenii atacă firav, iar Mediașul ajunge greu în careul lui Stanca.

MINUTUL 33 Ghindeanu respinge în corner. Mediașul are lovitură de colț.

Kubala încearcă un voleu de la 18 metri, dar balonul trece peste poarta lui Stanca.

MINUTUL 37 Nohai îl deschide pe dreapta pe Hoban, dar medieșeanul nu mai prinde balonul care iese în afara terenului.

MINUTUL 38 Raskovici trage la poartă din 8 metri, iar Zaharia a respins de pe linia porții.

MINUTUL 40 Centrare Sabou, iar Kubala trimite cu capul direct în mâna lui Raskovici.
Arbitrul nu acordă nimic. Kubala centrează, iar Stancu respinge în corner.

Sabou centrează bine, iar Buican trimite cu capul peste poartă din 8 metri.

MINUTUL 44 Se arată 1 minut de prelungiri.

MINUTUL 45 Nohai șutează dar Martinovic respinge din 4 metri.

La Tg Jiu este pauză.

REPRIZA A II-a

MINUTUL 46 Schimbare la pauză la Pandurii. Iese Pițurcă și intră Hidișan.

Sabou centrează de pe dreapta, dar Stanca iese bine și reține.

MINUTUL 47 Chibulcutean este faultat de Nohai. Gorjeanul se tăvălește pe jos de durere.

MINUTUL 50 Zaharia face fault la Raskovici și medieșeanul primește cartonaș galben.

Pandurii au lovitură liberă periculoasă de la 19 metri.

Martinovic trage cu efect, dar mingea trece puțin peste poarta lui Vâtcă.

MINUTUL 52 Hoban trimite un trasor de la 30 de metri, dar balonul trece puțin peste poartă.

MINUTUL 54 Stancu centrează de pe dreapta, iar Cardoso din 6 metri, trimite pe lângă poartă.

MINUTUL 56 Dudiță respinge în corner o centrare a lui Hidișan.

MINUTUL 57 Bud centrează bine în careu, dar Cardoso respinge din fața lui Pârvulescu.

Schimbare la Mediaș. Iese Dudiță și intră Boaru. Și Pandurii fac încă o schimbare. Iese Stancu și intră Luțu.

MINUTUL 60 Fază discutabilă. Cardoso face fault în careu la Sabou, dar centralul Deaconu scoate lovitura in afara careului.

Pârvulescu trage în Cardoso din 5 metri.

MINUTUL 62 Raskovici ratează o ocazie bună. Șutul său ddin 15 metri este scos de sub bară de Vâtcă.

MINUTUL 63 Martinovic trimite cu capul puțin pe lângă poarta lui Vâtcă.

MINUTUL 67 Zaharia face fault la Raskovic la 20 de metri lateral stânga de poarta lui Vâtcă.

MINUTUL 69 Kubala șutează bine de la 25 de metri, iar Stanca scoate de sub bară.

MINUTUL 70 Schimbare la Pandurii. Iese Raskovici și intră Arieta.

MINUTUL 75 Martinovic trimite o pasă neglijabilă la Stanca și acesta scapă mingea în corner.

Sabou bate prost lovitura de colț.

MINUTUL 77 Pandurii au lovitură liberă de la 20 de metri, dar Zaharia respinge cu capul, apoi Martinovic trimite cu capul în spatele lui Nohai de la 4 metri.

Schimbare la Gaz Metan. Iese Zaharia și intră Semeghin.

MINUTUL 78 Sabou trage bine de la 18 metri, dar Stanca e la post și reține.

MINUTUL 80 Ratare incredibilă. Tremonte trage din câdere din 4 metri, dar Vâtcă respinge salvator cu piciorul.

MINUTUL 84 Hidișan primește cartonaș galben pentru tragere de timp.

MINUTUL 86 Todea face fault la Hidișan, la 23 de metri lateral dreapta.

MINUTUL 90 Se arată 4 minute de prelungiri.

MINUTUL 91 Todea trage peste poartă de la 19 metri.

Honban primește cartonaș galben pentru proteste.

MINUTUL 93 Luțu primește galben pentru tragere de timp.

Data de inscriere : 11/10/2009

MesajSubiect: gaz   Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias EmptyDum Oct 11, 2009 12:59 pm

;) :D gazgaz