Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nocturna si Stadion mai mare la Gaz Metan

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Nocturna si Stadion mai mare la Gaz Metan Empty
MesajSubiect: Nocturna si Stadion mai mare la Gaz Metan   Nocturna si Stadion mai mare la Gaz Metan EmptyMier Aug 13, 2008 4:07 am

Gaz Metan Mediaș va mări capacitatea actuală a stadionului Municipal, prin reamenajarea tribunei a II-a. Stadionul va avea astfel peste 7.000 de locuri pe scaune.

Apetitul pentru fotbal al locuitorilor Mediașului i-a îndemnat la acțiune pe oficialii echipei Gaz Metan. Aceștia spun că vor să înceapă lucrările de mărire a capacității tribunei a II-a și să aducă numărul de locuri pe scauen la 7.000. Președintele Corin Emil Cindrea spune că, după montarea instalației de nocturnă programată pentru luna viitoare, aceasta va fi principala prioritate a clubului. „Am văzut că oamenii merg și pe dealul din spatele stadionului ca să vadă meciul. Ne pare rău că nu avem mai multe locuri în tribune, dar vom rezolva și această problemă”, a spus Cindrea.

Mediașul este obligat să ridice capacitatea stadionului de la 5.000 la 7.000 de locuri, pentru că Federația Română de Fotbal i-a cerut să facă acest lucru în decurs de un an. „Noi avem acum derogare de la FRF și am promis că vom mări stadionul până la începerea viitorului sezon”, a mai spus Cindrea.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Nocturna si Stadion mai mare la Gaz Metan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Eric de Oliveira: "Steaua este cea mai mare echipa din Romania si trebui sa privim meciul acesta ca pe o oportunitate"
» Nocturna in octombrie
» Amical pe nocturna cu Zlatna
» Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: