Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyMier Aug 13, 2008 2:48 pm

In data de 15.08.2008 la ora 19:45 Gaz Metan Medias sustine cel de al patrulea meci din sezonul 2008-2009 Liga 1 Frutti-Fresh in deplasare impotriva echipei Unirea Urziceni . Meciul va fi televizat de postul de televiziune GSPTV 1 .
Meciul din etapa a cincea va fi sustinut de Gaz Metan pe teren propriu impotriva formatiei antrenate de Razvan Lucescu , FC Brasov .

P.S : Puteti discuta aici despre meciul Gaz Metan - Unirea Urziceni .

CLICK AICI

Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Aug 15, 2008 1:49 am, editata de 1 ori
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Etapa a 3-a   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyJoi Aug 14, 2008 8:42 am

Laurentiu

MesajSubiect: Formatia - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyJoi Aug 14, 2008 8:47 am

PORTARI
1. Giedrius ARLAUSKIS; 13. Srdjan ZAKULA; 77. Catalin GRIGORE; 12. Daniel Ovidiu TUDOR

FUNDASI
4. Ersin MEHMEDOVIC; 6. George Daniel GALAMAZ; 16. Epaminonda NICU; 23. Valeriu Ionut BORDEANU;
24. Laszlo Gyorgy BALINT; 26. Dan Marius MATEI; 21. Sorin RADOI; 22. Bruno FERNANDES Nandingna

MIJLOCASI
3. Ricardo Vilana GOMEZ; 8. Tiberiu BALAN; 18. Andrei NEAGOE; 10. Bogdan Ion MARA;
17. Jacob BURNS; 19. Pablo Daniel BRANDAN 25. Razvan PADURETU; 32. Iulian Catalin APOSTOL;
30. Sorin FRUNZA; 5. Dinu TODORAN

ATACANTI
7. Marius Ioan BILASCO; 11. Marius Daniel ONOFRAS; 15. Cristian Costin DANALACHE;
20. Bogdan Aurelian ALDEA; 28. Daniel STAN; 14. Raul RUSESCU
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Clasament Liga 1 dupa etapa a 3-a   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyJoi Aug 14, 2008 8:49 am

Laurentiu

MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyVin Aug 15, 2008 2:25 pm

Scor Final

Unirea Urziceni 4 - 0 Gaz Metan Medias
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

Premisele intalnirii de la Urziceni erau in favoarea unui joc disputat, intre echipele ce stralucisera in etapa trecuta. Si partida n-a dezamagit, dar a fost dominat autoritar de Unirea Urziceni. Ialomitenii s-au distrat inca de la inceput cu apararea visatoare a Mediasului. Ocaziile au curs, iar golul a venit si el in minutul 11, la o faza lucrata de Rusescu si finalizata de Tibi Balan.
Astfel, vazandu-si echipa dominata autoritar, Pustai nu a ramas fara reactie. L-a introdus pe Falemi in locul atacantului Prodan, o mutare menita sa intareasca defensiva echipei sale. Una care si-a facut efectul doar partial, pentru ca tot Unirea a detinut initiativa si in finalul primei reprize.
Cursul jocului nu s-a schimbat prea mult nici in mitanul secund. Chiar daca a incercat sa revina, Mediasul nu a reusit nimic concret. In schimb, Urziceniul a mai marcat de trei ori. Mai intai, Todoran a facut 2-0 in minutul 78, dupa care, la doar doua minute, Mara a inscris din penalty si a dus scorul la unul de forfait. Iar Frunza a stabilit scorul final in minutul 89 la 4-0. Astfel, dupa patru etape, Unirea acumuleaza 9 puncte, avand totodata si cel mai bun atac din campionat.
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

90+3'
Final meci Unirea obține o nouă victorie
90'
Gol Medieșenii sunt prăbușiți, apărarea este vraiște, prilej pentru Unirea să mai puncteze prin Frunză, cu un șut puternic, sub transversală
86'
Schimbare Iese Todoran și intră Frunză
86'
Mara este lansat excelent în careu, trage plasat, pe lângă Ștețca, dar bara se opune unui nou gol
80'
Gol Execută sigur pe el Bogdan Mara
80'
Penalty Grillo este păcălit de o pătrundere a lui Apostol, îi ia piciorul și arbitrul acordă penalty
78'
Gol Fază șnur pe traseul Brandan - Mara - Todoran, iar ultimul trage plasat, în plasa porții lui Ștețca
72'
Dudiță profită de un culoar, pătrunde până pe la 17 metri de poartă, trage în forță, dar Arlauskis se opune salvator
71'
Vidakovic intră la oaspeți pentru a da mai multă putere atacului
70'
Schimbare Iese Onofraș și intră Brandan
70'
Bordeanu execută o lovitură liberă, în forță, puternic, înă mingea trece de puțin peste poartă
63'
Cartonas galben Curtean
61'
O nouă ocazie imensă pentru Unirea, Rusescu este de data aceasta la capătul centrării, are poarta goală în față, dar reia defectuos, peste buturi
58'
Fază superbă de atac a gazdelor, Rusescu îl lansează excelent în careu pe Todoran, dar șutul acestuia, de la câțiva metri, trece mult peste poartă
56'
Ștețca iese din nou și reține în fața lui Onofraș, scăpat iar de vigilența fundașilor medieșeni
53'
Schimbare De Oliveira intră în locul lui Sabou
50'
Medieșenii combină mai bine, urcă din prima în terenul advers, caută să creeze pericol la poarta gazdelor
46'
Inceput repriza a doua
45'
Final prima repriza
44'
Onofraș irosește o nouă ocazie, după o fază spectaculoasă, terminată cu o reluare din semi foarfecă, pe lângă poarta adversă
39'
Schimbare Todoran este, la rândul său, avertizat
35'
Schimbare Bălan, accidentat, este înlocuit cu Apostol
33'
Cartonas galben Galamaz
30'
Hoban reușește primul șut cât de cât periculos al oaspeților
25'
Partida s-a mai echilibrat, oaspeții încercând să revină în joc. Se efectuează și o pauză de hidratare, din cauza căldurii excesive
20'
Schimbare Falemi îi ia locul lui Prodan
18'
Onofraș dejoacă plasamentul la offside al apărării adverse, scapă singur cu portarul, dar trage slab și Ștețca se opune. Ocazie imensă, iar Gazul trebuie să se trezească dacă nu vor să fie ei în rolul Timișoarei de etapa trecută
15'
Unirea domină clar, este aproape de golul doi, după un cap al lui Mehmedovic, dar un fundaș scoate de pe linia porții. Gazul este de nerecunoscut
11'
Gol Inevitabilul se petrece, Tibi Bălan înscrie cu un șut sec, după o fază rapidă reușită de Rusescu
10'
Meciul este unul alert, plăcut, cu Urziceniul la cârmă, în timp ce oaspeții încearcă la rândul lor să își urce liniile spre terenul advers
7'
Ștețca este obligat să iasă la sacrificiu în fața lui Bălan și îl blochează cu prețul unei accidentări. Defensiva medieșeană nu funcționează
2'
Onofraș profită de o greșeală mare în apărarea oaspeților, scapă singur spre poartă, intră în unghi și trage tare, la colțul scurt, dar mingea iese în aut de poartă
1'
Inceput de joc Arbitrul fluieră startul unei partide pe care o așteptăm să fie spectaculoasă