Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ce spun jucatorii inaintea meciului cu Arges

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Ce spun jucatorii inaintea meciului cu Arges Empty
MesajSubiect: Ce spun jucatorii inaintea meciului cu Arges   Ce spun jucatorii inaintea meciului cu Arges EmptyJoi Aug 28, 2008 9:17 am

Chiar dacă au marcat doar câte un singur gol în primele cinci etape, atacanții medieșeni Boaru și Prodan au în continuare încrederea antrenorului Pustai.



Sibianulonline.ro va transmite în direct în sistem live-text și fotografii, partida de vineri de la ora 19.45 dintre FC Argeș și Gaz Metan Mediaș. Știri și informații de ultimă oră din timpul meciului pe Sibianulonline.ro, vineri de la ora 19.45.



După ce a spulberat pe Poli Timișoara cu 5-1, Mediașul, pe lângă faptul că nu a mai învins nici la Urziceni și nici pe Brașov în etapa trecută, nu a reușit nici să înscrie nici măcar un gol în ultimele două etape. Dacă, în liga secundă, cuplul de atacanți Prodan–Boaru a obișnuit fanii cu cel puțin un gol pe meci, acum, în primele cinci etape, cei doi au înscris doar câte un gol de căciulă.

Boaru recunoaște că este un moment în care presiunea pentru atacanții Mediașului este mai mare, dar crede că revanșa va veni în partidele următoare. „Dacă te mai fură și un arbitru, nu îți pică tocmai bine. Până la urmă, și scoaterea unui penalty e o reușită, dacă el se transformă în gol. Apoi, ca să ajung să dau gol, trebuie să fiu ajutat și de restul echipei. Una peste alta, cred că vor veni și golurile în meciurile ce urmează. Echipele din liga I nu sunt de speriat așa cum mă așteptam și cred că Mediașul poate juca de la egal la egal cu orice grupare”, a opinat Boaru.

Prodan crede că seceta din atac este cauzată și de partidele nu tocmai ușoare disputate de Mediaș în acest început de campionat. „Un atacant, dacă nu dă gol, simte o presiune pe umerii săi. Noi am avut însă și meciuri dificile în aceste prime 5 etape. Sper însă să dăm pe viitor cât mai multe goluri”, a spus colegul lui Boaru din atacul medieșenilor.

Pustai merge pe mâna lor

Antrenorul Cristi Pustai crede că atacanții săi nu sunt într-o pasă proastă, chiar dacă nu mai dau goluri pe bandă rulantă ca în liga secundă. Principalul de pe banca Mediașului crede că e normal ca în liga I aceștia să dea goluri mai puține. „Credeți că mă așteptam ca fiecare să dea câte cinci goluri? Ar fi chiar culmea. Alte echipe au câte două goluri marcate în cinci etape. Nu cred că Boaru și Prodan sunt într-o pasă proastă. Ei joacă acum în liga I și e normal să înscrie mai puține goluri”, a spus Pustai.

Tehnicianul lui Gaz Metan le-a lăsat însă o portiță deschisă și celorlați atancați din lot. „Nu pot spune cine va juca în atac la Pitești. Mai sunt două zile până la meci. Mai avem soluții pentru atac. Îi avem în lot pe Vidakovic, pe Paina, pe Gego... La o adică, în atac pot juca și Dudiță și Curtean. Deocamdată, însă, îi avem pe Boaru și Prodan”, a mai spus antrenorul Mediașului.

Optimism pentru Trivale

Boaru și Prodan cred că Mediașul poate aduce puncte din deplasarea cu FC Argeș. „Ar fi cazul să aducem și noi măcar un punct de la Pitești. Va fi greu, pentru că și Argeșul se va mobiliza și vrea să își câștige punctele de acasă”, a opinat Boaru. Prodan vede un meci spectaculos și promite că Mediașul va juca la fel de plăcut ca și până acum. „Va fi un meci de care pe care. Nu mergem să ne apărăm la Pitești. Mergem să scoatem puncte de acolo”, a spus și Ciprian Prodan.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Ce spun jucatorii inaintea meciului cu Arges
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» FC Arges - Gaz Metan Medias
» Gaz Metan Medias - F.C. Arges
» LiveText - Fc Arges - Gaz Metan Medias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: