Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

"Cea mai urata repriza din viata mea"

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 30/07/2008

MesajSubiect: "Cea mai urata repriza din viata mea"   Dum Aug 31, 2008 8:48 am

Președintele Mediașului, Corin Cindrea, face luni ședință cu jucătorii și antrenorii, dezamăgit de meciul slab de la Pitești. Cindrea critică jocul echipei sale și anunță că va lua măsuri.

Înfrângerea în fața celor de la FC Argeș, cu 0-2, dar mai ales jocul mediocru făcut de medieșeni în partea secundă a meciului, l-au supărat pe președintele Gazului, Corin Cindrea. „Am făcut un meci slab. S-au făcut greșeli, am primit gol dintr-o acțiune care putea fi stopată. Dacă în prima repriză am mai jucat ceva, după pauză am văzut cea mai slabă repriză făcută de Gaz Metan Mediaș până acum. Nu am jucat nimic și am fost taxați”, a spus Cindrea, care nu s-a ferit să critice și jocul slab al lui Zaharia, Curtean, Dudiță și Boaru.

Cindrea anunță că luni se va întâlni cu jucătorii și antrenorul Pustai, pentru o discuție de analiză. „Nu am ajuns să amenințăm poarta Argeșului. Ce să mai spun? Am jucat slab... Nu se poate să continuăm așa!”, a spus Cindrea, care pare să fi fost nemulțumit și de tactica abordată la Pitești de antrenorul Cristi Pustai.

Mulțumiți de Falemi

Chiar dacă Mediașul a făcut un joc slab cu piteștenii, contar evoluțiilor în general bune din partidele precedente, Cindrea a lăudat evoluția lui Falemi. „A jucat excelent și mă bucur că el ne confirmă că am făcut un transfer bun. Din păcate, cu o floare nu poți face primăvară”, crede oficialul medieșean, care este de părere că, până la meciul cu Pandurii, din 13 septembrie, trebuie schimbat ceva. „Să sperăm că ne trezim la timp până atunci și că jucătorii se vor mobiliza și ei așa cum trebuie pentru acest meci”, a mai spus Cindrea.

Pustai nu crede că a greșit

Dacă oficialii Gazului și-au manifestat neoficial nemulțumirea legat de tactica abordată de antrenorul Cristi Pustai la meciul de la Pitești și mai ales de schimbările făcute de acesta în partea a doua a meciului, tehnicianul Mediașului a explicat de ce a preferat să scoată un atacant și să bage un fundaș, respectiv pe Markovici în locul lui Prodan. „Eu nu le-am cerut jucătorilor mei să facă pasul înapoi. Din păcate, au fost nesincronizări la jucătorii din centrul terenului, dar și în apărare și nu am mai reușit să ținem mingea la mijlocul terenului. Când l-am schimbat pe Prodan, l-am pus pe Dudiță în atac, alături de Boaru, pentru că el a mai jucat atacant”, a spus antrenorul Pustai.

Rusu îl critică pe Curtean

Ioan Rusu, membru al Consiliului de Administrație al Gazului, crede că unii jucători nu s-au ridicat la pretențiile Mediașului. Rusu spune că Pustai are în continuare susținere pe banca tehnică. „Din păcate, Zaharia a fost depășit de situație la Pitești, iar Curtean, după ce a dat trei goluri într-un meci și a fost convocat la tineret, și-a luat-o în cap și nu mai joacă nimic. Eu cred că antrenorul Pustai nu va trece cu vederea jocul unora dintre fotbaliști. Pentru noi e bine că se întrerupe campionatul”, a mărturisit Rusu.

Sibianul
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gazmetanmedias.omgforum.net

"Cea mai urata repriza din viata mea"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: