Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan Empty
MesajSubiect: Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan   Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan EmptySam Feb 14, 2009 9:30 am

Mediașul va discuta luni cu impresarii cehului Kubala și ai bosniacului Katovic, transferurile celor doi la gruparea pregătită de Pustai. Antrenorul Gazului spune că acestea ar fi ultimele achiziții.


Mediașul a revenit vineri în țară după turneul din Antalya, cu trei jucători mai mulți în avion, decât la plecare. Pustai va avea mai mult ca sigur la antrenamente, până la mijlocul săptămânii viitoare încă doi fotbaliști pe care i-a testat în Turcia. Tehnicianul Gazului spune că cehul Kubala și bosniacul Katovic sunt doriți de el pentru retur. „Luni vin impresarii celor doi la Mediaș și sper să ne înțelegem iar cei doi jucători să semneze cu noi. Dacă vin și aceștia, campania de transferuri, din punctul meu de vedere, va fi încheiată pentru această iarnă” a spus Pustai. Tehnicianul Gazului crede că turneul din Turcia a fost reușit și foarte bun. Pustai este îngrijorat însă de starea terenurilor din țară. „Am venit de pe terenuri bune la zăpadă. Nu avem ce face și ne pregătim și pentru terenuri mai puțin bune pentru că în 2 săptămâni începe campionatul” a mai spus antrenorul gaziștilor. Mediașul va juca miercuri cu U Cluj, iar sâmbătă cu Gloria, în ultimul meci de pregătire înainte de reluarea campionatului. Pustai spune că Gazul nu va mai juca niciun meci de pregătire în nocturnă pentru că aceasta nu este deocamdată funcțională.

Pustai: „Ne batem cu Iașiul și Constanța”
Gazul se va bate mai mult ca sigur cu Poli Iași și Farul Constanța pentru a prinde ultimul loc neretrogradabil la finele campionatului. Pustai spune că nicio echipă nu a făcut trasferuri importante. „Eu cred că nu s-au făcut trasferuri spectaculoase în această iarnă. Teoretic ne batem cu Iași și Constanța acolo în spate. Cred însă că în horă poate intra orice echipă din partea a doua a clasamentului, care va pierde trei meciuri consecutive. Noi avem handicap în fața Farului pentru că am pierdut acasă cu ei și avantaj poate cu Iașiul, că i-am bătut” a declarat Pustai pentru oradesibiu.ro.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Un ceh si un bosniac pentru Gaz Metan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Doneaza si tu pentru forumul suporterilor !
» Doneaza si tu pentru forumul suporterilor !
» Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
» GAZ METAN 0 - 1 Otelul Galati
» Galeria Gaz Metan Medias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: