Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias   F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias EmptyDum Mar 15, 2009 5:07 am

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Poligazmetanart

Egal la Timisoara

Bănățenii n-au reușit să frîngă dîrzenia medieșenilor, elevii lui Gabi Balint pierzînd primele puncte în retur

Poli avea o revanșă de luat, după acel 1-5 din tur. Dar și un obiectiv de atins: rămînerea în cursa de urmărire a lui Dinamo.

Acum, timișorenii l-au avut și pe Curtean, cel care le-a dat trei la Mediaș. Relaxați, băieții lui Balint au început ca la antrenament. Șuturi, schimbări de direcție, însă apărarea Mediașului n-a amețit. Cisovsky, cu capul din 10 metri (4), a dat tonul ratărilor. Fază spectacol, Bucur-Parks-Curtean (6), dar ultimul a irosit șansa de 1-0. Curtean a pasat pe dreapta, Bucur a trimis spre centrul careului, iar Parks a deviat cu călcîiul. Bădoi a lovit bara, de la 25 de metri (43). Pînă la pauză, Vîtcă și ai lui au scăpat.
Cu garda jos
La reluare, Gazul a încercat să iasă din corzi, pe contre. S-a jucat deschis, cu ritm, aproape fără gardă. Bud (44), singur cu portarul, s-a încurcat în minge. Cei doi s-au întîlnit iar cîteva minute mai tîrziu, dar marele Pantilimon (70) a oprit dezastrul. Nici Vîtcă n-a avut liniște. A deviat "trasorul" lui Latovlevici. Apoi Borbely (81), Amuneke (90) și Rusici (90Ă2) au risipit ultimele șanse de gol ale Timișoarei. Bucur a cerut penalty la intervenția lui Lazăr (90 pls 2). Timișoara pierde primele puncte, iar Mediașul, după Dinamo și Poli, nu arată deloc a echipă de retrogradare.


_______________________________________________________________________________________________

Cristi Pustai despre Poli Timișoara: "Îmi doresc să ia titlul!"

Antrenorul medieșenilor, Cristian Pustai, s-a declarat mulțumit doar într-o oarecare măsură pentru remiza obținută pe terenul Timișoarei și își dorește foarte mult ca gruparea bănățeană să ia titlul în acest sezon.

"Sunt un antrenor fericit, sunt bucuros pentru un punct, dar trist că l-am câștigat tocmai la Timișoara. Mi-aș dori să fie campioana. Noi suntem aceeași echipă, când mai slabă, când mai bună.

În acest meci, am avut perioade în care am fost dominați categoric, puteam să și înscriem, dar să nu exagerăm. Am obținut un punct de moral, bun doar în clasamentul adevărului", a opinat acesta, conform NewsIn.


_______________________________________________________________________________________________




Hagi pentru Balint
Gică Hagi a fost prezent ieri în tribunele stadionului "Dan Păltinișanu" pentru a-l susține pe prietenul său Gabi Balint. Cei doi au antrenat pe Poli în sezonul 2005-2006. "Regele", care a fost aplaudat ieri de tot stadionul, a revenit pe arena timișoreană după aproape trei ani de la momentul în care a părăsit banca alb-violeților, în mai 2006, cînd a demisionat.

MARIAN IANCU, patron Poli Timișoara
"Echipa a jucat dezordonat din cauza absențelor din lot. Nu am ce să le reproșez jucătorilor, ne-am creat ocazii. Nu am ce să reproșez arbitrajului, a fost fără greșeală!"

GABI BALINT, antrenor Poli Timișoara
"Am pierdut două puncte importante și nu aveam voie, mai ales cu echipe care sînt în subsolul clasamentului. Nu te poți baza mereu pe noroc, cum s-a întîmplat etapa trecută!"

11 luni au trecut de cînd Dare Vrsici nu a mai jucat într-un meci oficial, slovacul suferind o dubluă fractură de tibie și peroneu în octombrie 2007


Ultima editare efectuata de catre Laurentiu in Mier Mar 18, 2009 1:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: Re: F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias   F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias EmptyMier Mar 18, 2009 1:23 pm

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Boaruduel300x174



18 martie 2009
Schimbare de atitudine la Gaz Metan

Veteranul Claudiu Boaru spune că Mediașul a scăpat de naivitatea care a caracterizat jocul echipei în turul campionatului și anunță că Gazul vrea victoria cu Urziceniul lui Dan Petrescu.

Vremurile în care gruparea din cel de al doilea oraș ca mărime al județului Sibiu, era victimă sigură pe terenurile adverse sau în fața echipelor cu pretenții din liga 1, par să apună încetul cu încetul. Evoluțiile din ultimele două runde, cu Dinamo și la Timișoara le întărește medieșenilor moralul și încrederea în șansa de a scăpa de retrogradare. Atacantul Boaru știe ce s-a schimbat la echipă față de turul campionatului. „Suntem mai puternici, mai așezați și mai maturi în joc. În prima parte a campionatului eram naivi și prea entuziasmați. Mizam totul pe atac ca să dăm goluri, dar acum ne mai gândim și la apărare. Era vorba și de orgoliu. Important este să nu pierdem puncte acasă sau să pierdem foarte puține și să aducem de afară, mai ales în meciurile cu echipele cu care ne luptăm să rămânem în prima divizie” a explicat Boaru. Acesta crede că el și coechipierii pot emite pretenții la victorie în fața unui alt adversar din primele patru locuri ale ligii 1. „Clau-GOL” crede că Mediașul are forța să învingă sâmbătă pe Unirea Urziceni. „Ne-am propus să câștigăm meciul cu Urziceniul. Chiar dacă au un joc pragmatic și au rămas fără câșiva jucători buni cum e Mara, Urziceniul are un lot solid și omogen și la ei grupul este forța principală. Noi am jucat bine cu Dinamo și Timișoara și asta ne îndreptățește să sperăm la un rezultat bun” crede fotbalistul originar din Mediaș.

Mulțumiți de „cadourile” conducerii

Fotbaliștii Gazului recunosc că metoda prin care cei din conducere i-au „ispitit” cu prime de joc mai mult decât „frumușele” a funcționat din plin. Boaru spune că orice motivare este benfică pentru echipă. „Faptul că cei din conducere ne-au premiat suplimentar pentru punctul câștigat cu Dinamo și intenționează să facă același lucru pentru punctul cu Timișoara normal că ne ambiționează și mai mult” a spus acesta. Cât despre faptul că Mediașul a fost dezavantajat în câteva jocuri de prestațiile arbitrilor, Boaru spune că Mediașul merge mai departe. „Nu avem timp să plângem după punctele pierdute pe mâna arbitrilor. Sper să nu mai fim așa de de dezavantajați pe viitor” a mărturisit acesta.


17 martie 2009

Mizeaza pe atac cu Urziceni
Antrenorul Cristi Pustai va miza pe atac în meciul de sîmbătă, ora 15:00, în direct la GSP TV, contra Unirii Urziceni. "După două egaluri trebuie să vină victoria. Cu trei puncte ne putem gîndi la salvare. Unirea va fi un adversar dificil, iar jucătorii mei trebuie să fie conștienți de asta. Însă doar punctele ne ajută", a spus Pustai. Altfel, medieșenii vor încasa cîte 500 de euro primă pentru egalul cu Poli.

"Dulăul" jubilează
Mijlocașul Cristi Todea, format la UTA, rivala lui Poli, s-a declarat încîntat de punctul scos pe Bega. "Ei au dominat jocul, dar noi am evoluat cu încredere și am fost foarte uniți. Egalurile cu Dinamo și Poli sînt bune, dar nu ne salvează de la retrogradare, așa că obiectivul nostru precis e să cîștigăm cu Urziceniul", a declarat "Dulăul".sursa:www.gsp.ro
Publicat de Gazistul la 10:33:00 0 comentarii
16 martie 2009
Cindrea si Biro , in culmea fericirii
La fel ca și după meciul cu Dinamo, oficialii Gazului metan s–au arătat încântați de evoluția jucătorilor lui Cristi Pustai.

”Sunt mulțumit de acest rezultat. Avem mare nevoie de puncte, iar un egal pe terenul Timișoarei înseamnă ceva. A fost o partidă echilibrată, în care ambele echipe au fost mai preocupate să joace fotbal. Nu am mers la Timișoara să ne baricadăm în apărare, să facem anti-joc. Consider că este un rezultat echitabil. Oricare dintre echipe ar fi putut câștiga, cu un plus pentru gazde, dar e mai bine că s-a terminat așa, 0-0. Acest punct s-ar putea să facă diferența, la final, când se trage linie. Am demonstrat, și de data aceasta, că ne putem lupta de la egal la egal cu echipele mari din campionat, că nu merităm să fim acolo, jos, la retrogradare", a afirmat, la finalul întâlnirii de sâmbătă seara, președintele Consiliului Director al Gazului metan, Corin Cindrea, completând că cel mai mare plus pentru "alb-negrii" constă în faptul că au fost rezolvate problemele în defensivă. "În tur, am primit multe goluri în urma unor gafe copilărești. Acum, defensiva noastră are mult mai multă maturitate, nu mai e păcălită așa, cu una, cu două", a mai spus Cindrea.
"Nemulțumitului i se ia darul"
Și președintele executiv al clubului medieșean, Iosif Biro, prezent în tribunele arenei "Dan Păltinișanu", alături de Cindrea, era la fel de bucuros, la finalul întâlnirii. "Chiar dacă mi-aș fi dorit mai mult o victorie, sunt foarte mulțumit și de acest rezultat. Nemulțumitului i se ia darul, nu? Timișorenii și-au creat mai multe ocazii de gol decât noi, dar noi am stat bine în apărare. Acest egal e un rezultat dătător de speranțe. Ce bună ar fi acum o victorie cu Urziceniul!", a afirmat Biro.


Ultima editare efectuata de catre Laurentiu in Mier Mar 18, 2009 1:33 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: Re: F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias   F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias EmptyMier Mar 18, 2009 1:27 pm

F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Politmmedias2


Mediașul a ajuns la patru puncte de un loc neretrogradabil. „Sunt un antrenor fericit“, a declarat Cristi Pustai după egalul cu Timișoara.

Formația lui Pustai este probabil printre puținele echipe din Liga I care se vor putea lăuda la finalul sezonului că au adunat patru puncte din duelurile cu Poli Timișoara. Punctul obținut sâmbătă pe Bega a destins atmosfera la formația ardeleană. „Sunt un antrenor fericit, am câștigat un punct în deplasare, dar îmi pare rău că l-am obținut aici, pentru că Poli Timișoara este o echipă din zona noastră și mi-aș dori să câștige campionatul. Aș fi preferat să batem acasă pe Farul în tur și să fi pierdut meciurile cu Dinamo și cu Poli“, a spus după meci Cristi Pustai.

Șefii echipei sunt deciși să le dea jucătorilor o primă mai mare de 350 de euro, cu cât ar fi trebuit să fie răsplătit un punct. „A fost un meci deschis oricărui rezultat. Și noi puteam învinge, dar și Poli a avut ocazii de gol. Puteam să și marcăm, dacă era puțin mai multă atenție la finalizare, dar până la urmă am scos un punct la Timișoara, și asta ne mulțumește. Ne gândim să plătim acest egal cu un bonus în plus“, a declarat președintele Corin Cindrea.

Și jucătorii se gândesc deja la salvarea de la retrogradare. „Am avut un meci foarte greu, ne așteptam la asta, dar am încercat tot posibilul să scoatem cât mai mult. Încercăm să ne salvăm, fiecare punct contează. Acum sunt la Gaz Metan, voi da totul pentru Mediaș până la vară, când voi vedea dacă voi mai rămâne sau nu“, a opinat Vâtcă, portar împrumutat de la Steaua.

Pârvulescu: „Nu sunt noul Curtean“

Revelația medieșenilor, puștiul Paul Pârvulescu, a spus că Mediașul a meritat un punct pe Bega. „Cred că l-am meritat cu prisosință. Dacă vom continua la fel, cu ambiția și dăruirea pe care le-am avut cu Timișoara și cu Dinamo, cu siguranță ne salvăm. Eu sunt Paul Pârvulescu, nu sunt noul Curtean“, a spus mijlocașul.

2 puncte a adunat Mediașul în deplasările din acest sezon de Liga I .
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Continut sponsorizat





F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: Re: F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias   F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias Empty

Sus In jos
 
F.C. Timisoara - Gaz Metan Medias
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gaz Metan Medias - Poli Timisoara
» Gaz Metan Medias - Poli Timisoara
» GAZ METAN MEDIAS - F.C. BRASOV
» Gaz Metan Medias - FC Brasov
» FC Arges - Gaz Metan Medias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Meciuri-
Mergi direct la: