Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Soldatul universal

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Soldatul universal Empty
MesajSubiect: Soldatul universal   Soldatul universal EmptyVin Sept 19, 2008 7:21 am

Mijlocașul Falemi (34 de ani) și-a pus la punct un program de antrenament bazat pe tehnici din haltere, atletism și bob!

“Cum fotbalul este un joc de contact, corpul funcționeaza ca o armă perfectă”, a explicat Falemi de ce își forțează zilnic limitele. Cu 5 ani în urmă, a început să lu cre ze cu atleții, la Centrul Olimpic din București, pentru a-și îm bu nătăți forța și viteza. A tras cot la cot cu Teodor Demetriad, component al lotului olimpic de bob și par ti ci pant la Salt Lake City, cu Ioan Vieru, re cordman național la 400 și la 200 de metri, medaliat la CE de la Viena în 2002, dar și cu Ionuț Pungafost, cam pion al României la triplusalt!

N-a renunțat nici la Mediaș, adăugînd în programul său halterele. “Eu nu am vacanță. De Crăciun, cînd lumea e cu sarmalele, eu sînt la sala de atletism. Antrenamentele atletice îmi dau un control mai mare asupra corpului. Sînt mai intense decît cele de la fotbal, și, în aceste condiții, cantonamentele nu mi se mai par grele deloc”, a mărturisit Falemi, care, la Mediaș, a învățat mai întîi centrele de masaj și abia după aceea restaurantele: “La fiecare echipă am fost întrebat ce mănînc de arăt așa bine. Nimeni nu m-a întrebat de antrenamente”, s-a amuzat jucătorul, anunțat titular în jocul cu fosta sa echipă, Steaua.


gsp.ro


Soldatul universal 528-67942-202
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Soldatul universal
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: