Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyMier Mar 18, 2009 2:05 pm

Gaz Metan - Urziceni este live pe GSP TV, sambata 21.03.2009 , ora 15:00 .
Gaz Metan se afla la 2 puncte diferenta de Poli Iasi care va juca in aceasta etapa cu Gloria Bistrita .
click aici sa vezi clasamentul complet
Mai multe informatii despre acest meci vor fi afisate in zilele de joi , vineri si sambata inainte de meci . :D


Ultima editare efectuata de catre Laurentiu in Sam Mar 21, 2009 3:06 am, editata de 3 ori
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyJoi Mar 19, 2009 8:20 am

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Pustai3300x224


Antrenorul Cristi Pustai nu și-a ascuns teama față de meciul de sâmbătă după amiază, de la ora 15.00, cu Unirea Urziceni, dar crede că Gazul are forța să treacă de ialomițenii lui Dan Petrescu. Meciul este în direct în sistem live-text pe oradesibiu.ro.

Tehnicianul Gazului crede că Mediașul va avea un meci foarte greu, Urziceniul fiind o echipă ce are o linie de clasament înspăimântătoare în deplasare. Ialomițenii au în cele 10 jocuri disputate pe terenurile adverse, șase victorii, un egal și trei înfrângeri, și acelea venite în ultimele secunde, la Steaua și Brașov. „Știm ce ne așteaptă. Este o echipă care joacă fantastic de grupat, agresiv, disciplinat, cu stil britanic. O echipă pe care o avantajează și terenul. Eu sper ca și sâmbătă să fim acea echipă puternică la toate capitolele, o echipă care joacă avântat cân trebuie și care știe să și apere un rezultat” a spus miercuri antrenorul Gazului. Matemiaticianul medieșenilor știe care este formula câștigătoare pe care Mediașul trebuie să o aplice la meciul cu Unirea Urziceni. „Toată lumea are nevoie de puncte ca de aer. Vom încerca să desfacem echipa. Și noi avem altă atitudine, agresivitate. A fost un accident la Galați. Eu prevedeam un Gaz mai ordonat în acțiuni, la fel de incisive și cu o prudență mai mare. În etapele 2 și 3 am demonstrat că nu sunt vorbe în vânt” a mai spus Pustai.

Boaru out, Grilo revine

Înaintea meciului cu echipa pregătită de Dan Petrescu, un singur jucător este indisponibil. Claudiu Boaru are șanse reduse să fie prezent în atacul Gazului la partida cu Unirea, el acuzând o accidentare suferită la Timișoara, etapa trecută. În schimb revine în lot, Grilo refăcut după problemele avute de pe urma meciului cu Dinamo, de acum două etape. „Boaru nu a facut antremanente în aceste zile. El are contractură dintr-o lovitură, dar s-ar putea să-și revină până sâmbătă, însă sunt șanse mici să fie recuperat total. Mă bucur că revine Grilo” a explicat tehnicianul Mediașului.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyJoi Mar 19, 2009 8:26 am


Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni 58385143ms0239boaruluci

Vîrful de atac Claudiu Boaru este incert pentru jocul de sîmbătă, cu Unirea Urziceni, partidă transmisă și la GSP TV, de la ora 15:00. Medieșeanul s-a ales cu o contractură musculară după o contuzie, motiv pentru care nu s-a antrenat în această săptămînă. De asemenea, mijlocașul Michal Kubala a acuzat și el o contuzie la nivelul coloanei lombare însă de ieri a reluat ședințele de pregătire. "Facem toate eforturile pentru a-l recupera pîna la ora meciului", a afirmat medicul Tudor Tolciu.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Raul Rusescu: "Gaz Metan nu mai e echipa din tur, putem avea probleme"   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 3:02 am

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni 721126824rusescu

Unirea Urziceni va juca sîmbătă, în direct la GSP TV, cu revelația ultimelor două etape de campionat, Gaz Metan Mediaș, care a izbutit cîte un egal în etapele precedente cu Dinamo (1-1) și Timișoara (0-0). Ialomițenii sînt de părere că vor avea un meci cît se poate de greu împotriva echipei ardelene.

"Din ce am văzut eu Mediașul atacă aproape cu toți jucătorii. Au început însă să apară surprizele în acest campionat, Gaz Metan i-a încurcat pe Dinamo, iar alb-roșii se vor încurca și la Buzău", a declarat fundașul stînga al Unirii Urziceni, Valeriu Bordeanu.

De asemenea, atacantul Raul Rusescu, cel care a marcat primul gol al ialomițenilor în acest retur, în victoria 2-0 din etapa trecută cu Pandurii Tîrgu Jiu, crede că medieșenii s-au schimbat față de prima parte a sezonului.

"Mi se pare un retur nebun după cele 3 etape de pînă acum. Ținînd cont că au fost rezultate mai puțin așteptate în acest retur, cred că vom avea un meci foarte greu la Mediaș. Gaz Metan nu mai este echipa din tur, pe care am învins-o clar cu 4-0. Este mult mai organizată și vom avea probleme dacă nu vom fi la fel de serioși și de concentrați ca pînă acum“, a precizat internaționalul de tineret al Unirii Urziceni.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Start la victorii   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 3:08 am

Mijlocașul Cristi Todea crede că echipa se va descătușa și va obține prima victorie din retur, după două remize prețioase, cu Dinamo (1-1) și Timișoara (0-0). "Remizele sînt bune, mai ales că le-am obținut cu Dinamo și Timișoara, dar avem nevoie de mai multe puncte, ne trebuie victorii. Ar fi bine să începem chiar din meciul cu Urziceni. Cele două rezultate de egalitate nu vor avea nici un rost fără o victorie cu echipa lui Petrescu", a afirmat Todea. (Cosmin Prișcă - Mediaș)
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Mediașul și Urziceniul se tem unii de ceilalți   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 3:14 am

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Budlacap1300x234


În timp ce antrenorul Mediașului spune că Urziceniul este o echipă de temut, ialomițenii mărturisesc și ei că se tem de Gaz Metan. Meciul de sâmbătă este în direct în sistem live-text și foto, pe oradesibiu.ro, de la ora 15.00.

Partida de sâmbătă este una a speranțelor în ambele echipe ce dau piept pe Muncipalul medieșean. Gazdele pregătite de Cristi Pustai, vin după două meciuri foarte bune, în care au scos puncte în fața lui Dinamo și a Timișoarei, iar oaspeții nu au cunoscut încă gustul amar al înfrângerii în acest retur și țintesc punctele puse în joc, pentru a rămâne în ceafa „câinilor” roșii, în fruntea clasamentului. Cum antrenorul Cristi Pustai a măruturist zilele trecute că în ciuda faptului că se teme de Urziceni, „Mediașul va avea altă atitudine și agresivitate în evoluție. Nu înseamnă că plecăm învinși. Nu am plecat capul în fața nimănui. Pot spune că întâlnim o echipă mai disciplinată față de Dinamo de exemplu. Asta nu înseamnă că noi nu vom juca la fel de determinat ca ei”. De partea cealaltă, uniriștii știu că nu mai joacă sâmbătă, cu aceeiași echipă naivă, pe care au bătut-o în tur cu un sec, 4-0. Fotbaliștii lui Dan Petrescu au mărturisit că se tem în mare măsură de gruparea medieșeană. „Mediașul este extrem de periculoasă, pentru că atacă practic cu toți jucătorii, iar în apărare s-au întărit extrem de tare. O să avem probleme cu Gazul dacă nu ne concentrăm, pentru că e clar că nu mai e aceiași echipă pe care am bătut-o acasă cu 4-0, în turul campionatului” a opinat și fundașul Bordeanu, de la ialomițeni.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 10:12 am

Ocupanta locului secund în Liga 1, Unirea Urziceni, a pierdut astăzi în deplasarea de la Mediaș, în fața unei echipe serios amenințate de retrogradare, Gaz Metan.

Elevii lui Cristi Pustai au început meciul mai bine și au reușit să domine prima repriză în cea mai mare parte a sa, dar posesia lor nu a fost concretizată și în goluri. După 0-0 la pauză, Bud a dat lovitura pentru gazde, reluînd în poartă după ce Arlauskis a respins în față torpila lui Todea de la 16 metri!

În ciuda unor eforturi disperate în final, Unirea nu a izbutit egalarea, deși Bilașco, Brandan și Rusescu au avut golul în bocanc. Astfel, trupa lui Dan Petrescu pierde primul meci din retur și totodată încasează primul gol din sezonul de primăvară!
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 10:16 am

Marius Stan, președintele Oțelului Galați, crede că portarul lui Gaz Metan Mediaș, Cosmin Vîtcă, nu ar fi comis eroarea lui Zapata ce a privat-o pe Steaua de două puncte extrem de importante în meciul de la Pitești:
"Nu este un meci pierdut de la început. Mergem să jucăm cu Rapidul și ne dorim să facem o surpriză. Așteptăm ora jocului și după aceea vorbim", s-a limitat să spună Stan despre meciul cu Rapid.
"Mediașul nu surprinde niciodată pentru că joacă fotbal. Noi i-am bătut cu 3-1, dar scorul nu e relevant. Rezultatul nostru a fost mincinos. Vîtcă nu ar fi gafat niciodată ca Zapata. Vîtcă îl compătimește pe goalkeeperul columbian

El nu ar greși așa niciodată. În rest, de inspirație, formă de moment, nu știu asta, dar la niște faze elementare, Vîtcă nu ar gafa", a mai adăugat președintele Oțelului, fostul club al lui Vîtcă.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptySam Mar 21, 2009 10:18 am

Declaratii dupa victorie


“Sunt fericit pentru această victorie. Cred că am bătut astăzi cea mai bună echipă din campionat. Ne-am propus să câștigăm 4 puncte din meciurile cu Dinamo, Timișoara și Urziceni și am reușit să obținem 5. Suntem mulțumiți. Vâtcă a făcut un meci mare și cred că prin evoluțiile sale a dovedit că este un portar care poate intra și în vederile echipei Naționale. Pentru Gaz Metan, pauza de două săptămâni este foarte bună, pentru că efortul a fost foarte mare pentru jucătorii mei în aceste patru partide din retur. Cred că avem șanse reale să scăpăm de retrogradare.”


Dan Petrescu, antrenor Unirea Urziceni:

“Meciul a fost dificil, așa cum ne-am și așteptat de altfel. Nu avem nicio scuză pentru această înfrângere. La cât de frumos joacă și cât de bine evoluează, Mediașul se va salva sigur de la retrogradare. Cred că aici o să piardă și Rapid și CFR Cluj și Steaua. Gazdele au marcat un gol și noi nu. Asta a fost diferența. Vâtcă a făcut minuni în poartă și probabil că Steaua regret că l-a dat aici. Am luat gol foarte ușor și pe greșeala noastră. M-aș fi mulțumit și cu un egal în fața acestei echipe care joacă extraordinar”
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
Lov3reL




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 06/03/2009

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni EmptyMier Mar 25, 2009 2:15 pm

degeaba ..... tot gazu ii cea mai tare :X sper sa joake tot aja in toate meciurile :X sau mai bn
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty
MesajSubiect: Re: Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni   Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni Empty

Sus In jos
 
Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni
» FC Arges - Gaz Metan Medias
» GAZ METAN MEDIAS - F.C. BRASOV
» Gaz Metan Medias - FC Brasov
» F.C. Brasov - Gaz Metan Medias

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Meciuri-
Mergi direct la: