AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare

Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

F.C. Brasov - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: F.C. Brasov - Gaz Metan Medias   F.C. Brasov - Gaz Metan Medias EmptyLun Mar 30, 2009 2:09 pm

Era momentul sa apara si topicul in legatura cu meciul F.C. Brasov - Gaz Metan , l-am creat si tot odata am creat si un sodaj la care s-a raspuns incepand din prima zi si pana azi . In momentul de fata vizitatorii forumului dau mai multe sanse mediesenilor care conduc sondajul cu 54% (20 votes) , un rezultat egal a fost votat 16% (6 votes) , iar o posibila victorie a brasovenilor a vost votata 30% (11 votes) . Sondajul va ramane deschis pana la ora meciului . ;)

Acestea fiind spuse sa incepem cu stirile pentru urmatorul meci al mediesenilor : :P

Laurentiu

MesajSubiect: Re: F.C. Brasov - Gaz Metan Medias   F.C. Brasov - Gaz Metan Medias EmptyLun Mar 30, 2009 2:11 pm

GAZ METAN MEDIAȘ

Eric e dezamăgit
Mijlocașul brazilian Eric de Oliveira, vedeta echipei în sezonul trecut, s-a arătat intrigat de faptul că în retur nu a prins deloc lotul Mediașului. "Sînt foarte dezamăgit. Nu mă așteptam să pățesc așa ceva. Ce să fac? Aștept și mă pregătesc. Poate reușesc să prind echipa", a spus Eric. Pustai a schimbat sistemul de joc, renunțînd la playmaker în favoarea unei linii mediene cu doi închizători, Kubala și Todea. (Cosmin Prișcă - Mediaș)

"Ochii mari!"
Slovacul Michal Kubala a avertizat ieri că Mediașul este departe de evitarea retrogradării. "Cei 9 ani de experiență în prima ligă din Slovacia mă ajută să mă adaptez rapid la Mediaș. Echipa este încă într-o situație dificilă. Ca să ne salvăm, va trebui să continuăm în același ritm. Mai sînt meciuri multe, iar cu contracandidatele vom juca în deplasare. Va fi greu, dar vrem să ne salvăm. Avem un moral foarte bun", a declarat Kubala. (Cosmin Prișcă - Mediaș)
Sus In jos
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Re: F.C. Brasov - Gaz Metan Medias   F.C. Brasov - Gaz Metan Medias EmptySam Apr 04, 2009 1:26 am

Cristi Pustai: "Dacă din următoarele 18 puncte vom reuși să cîștigăm 10, ne îndeplinim obiectivul"

Antrenorul echipei Gaz Metan Mediaș, Cristian Pustai, speră ca pauza competițională să nu-i fi scos echipa din forma bună pe care a arătat-o în acest retur, și să obțină un rezultat pozitiv în meciul cu FC Brașov.

"Sperăm că pauza a fost benefică, pentru că a venit după un ciclu de patru jocuri foarte grele, în care s-a adunat o încărcătură mare, fizică și psihică. Vom vedea duminică dacă ne-a priit. Eu sper că vom continua pe linia bună, cu un joc elaborat, iar rezultatele să fie ca atare", a declarat Cristi Pustai.

Tehnicianul a mai afirmat că în cazul în care echipa sa va câștiga cel puțin zece puncte în următoarele șase etape, atunci va avea șanse mari de a se salva de la retrogradare. "Dacă din următoarele 18 puncte puse în joc vor reuși să câștigăm jumătate plus unul, atunci vom lua o opțiune serioasă pentru îndeplinirea obiectivului", consideră acesta.

Referitor la jocul cu FC Brașov, Pustai spune că va juca împotriva unui adversar foarte puternic pe teren propriu. "Întâlnim din nou o echipă cu pretenții pentru UEFA, cu o linie de clasament de invidiat în meciurile de acasă în care a primit doar două goluri pe teren propriu. Mai ales în tur, rezultatul de 0-0 a fost preferatul lor, dar jocul lor s-au îmbunătățit în retur", a conchis Pustai.

Sursă: NewsIn
Sus In jos
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Răzvan Lucescu: "A fost un joc în totalitate la discreția noastră"   F.C. Brasov - Gaz Metan Medias EmptyLun Apr 06, 2009 11:11 am

Antrenorul lui FC Brașov, Răzvan Lucescu, a declarat că meciul cu Gaz Metan Mediaș a fost în totalitate la discreția formației sale și a apreciat că meritul principal l-au avut elevii săi, care au crezut în victorie până la final.

"Cred că a fost un joc în totalitate la discreția noastră. Am întâlnit un adversar care a știut să se agațe de orice oportunitate pentru a pleca cu un punct, dar până când noi am deschis scorul nu a avut nicio ocazie.

Faptul că am ratat mult în prima repriză ne-a complicat jocul în partea a doua, dar băieții s-au mobilizat și au crezut până la capăt în victorie", a declarat Răzvan Lucescu.

Sus In jos
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu

MesajSubiect: Final nebun la meciul FC Brașov - Gaz Metan Mediaș 2-1   F.C. Brasov - Gaz Metan Medias EmptyLun Apr 06, 2009 11:13 am

După 70 de minute de plictiseală, echipele și-au adus aminte de ce au venit la stadion

La lumina reflectoarelor și a artificiilor, brașovenii au venit pentru inaugurarea nocturnei. Dar, cu excepția unei ocazii imense a rezervei Hadnagy (38), spectatorii nu prea au avut ce vedea în prima parte.

Repriza secundă a început în aceeași manieră, însă o fază controversată a schimbat cursul jocului. "Centralul" a dictat penalty la un fault clar asupra lui Măldărășanu (71), însă a întors decizia la semnalizarea asistentului Șovre!!! Finalul, pe care Răzvan Lucescu l-a urmărit din tribună, a fost de foc. Surdu a deschis scorul (81), apoi Dudiță a primit al doilea "galben" și meciul părea încheiat (84). Un minut mai tîrziu, Edson a egalat pentru Gaz Metan, făcîndu-i pe brașoveni să alerge disperați după victorie. O victorie care a venit din capul lui Nae Constantin (87) după un corner.