Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Steaua si Dinamo il vor pe Curtean

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Steaua si Dinamo il vor pe Curtean Empty
MesajSubiect: Steaua si Dinamo il vor pe Curtean   Steaua si Dinamo il vor pe Curtean EmptyMier Aug 13, 2008 4:05 am

Steaua si Dinamo suna dupa Alexandru Curtean



Oficialii clubului Gaz Metan Mediaș au fost sunați de reprezentanți de la Steaua și Dinamo, pentru a afla cât costă transferul lui Alex Curtean, eroul Mediașului în meciul cu Timișoara.

Evoluția de senzație a tânărului mijlocaș de 21 de ani, Alex Curtean, în meciul cu FC Timișoara, dar și jocurile bune făcute de acesta în partidele cu Oțelul Galați și Dinamo, i-au determinat pe reprezentanții granzilor din Liga I să se intereseze de un posibil transfer. Președintele Gazului, Corin Emil Cindrea, a mărturisit că mai multe echipe cu pretenții, printre care și Steaua sau Dinamo s-au interesat de situația lui Curtean și și-au manifestat dorința de a îl transfera. „Au fost oferte pentru Curtean după meciul cu Timișoara. Ne-au căutat și cei de la Steaua, și Dinamo și nu numai. Nu au venit oferte de transfer imediat, dar Curtean este dorit la acele echipe. Cred că e normal să fim căutați după cum a jucat”, a spus Cindrea. Acesta a mărturisit însă că Mediașul nu are de gând să îl vândă pe tânărul mijlocaș sibian. „Dacă ar veni cineva să ne dea acum și două milioane de euro pe el, am refuza pe loc. Noi vrem să ne atingem obiectivele fixate și nu ne vom arunca după bani ca să vindem jucătorii importanți din echipă. Deocamdată Curtean nu este de vânzare. Oricum, el mai are de demonstrat că merită să fie atât interes pentru el de la echipele mari”, a mai spus oficialul Gazului Metan.

Îl propun la Naționala mică

Corin Emil Cindrea spune că fotbalistul care a marcat trei goluri în poarta celor de la Timișoara ar merita să fie convocat la echipa națională de tineret. Cindrea îl vede acolo și pe alt coleg al lui Curtean și aflat în lotul Gazului. „Curtean merită să joace la tineret și a demonstrat pe teren că este un jucător în formă. Cred că și Zaharia ar putea să intre în atențiile domnului Săndoi. Dacă o țin tot așa, cei doi sigur vor fi convocați”, a opinat Cindrea.
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Steaua si Dinamo il vor pe Curtean
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alexandru Curtean
» Alexandru Curtean la FC Timisoara
» Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean
» Mitea la Dinamo
» Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: