Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Ne-am mutat pe www.suporteri-gaz-metan.mvptech.net ! Inregistreaza-te acolo !
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias

Bine ati venit pe forumul suporterilor Gaz Metan
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean

In jos 
AutorMesaj
Laurentiu
Admin
Admin
Laurentiu


Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean Empty
MesajSubiect: Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean   Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean EmptySam Sept 06, 2008 4:01 am

Antrenorul Gaz Metan Medias, Cristian Pustai este bucuros ca la încheierea perioadei de transferari a ramas cu tot lotul de jucatori. Pustai spune ca plecarea lui Curtean ar fi lasat un gol în echipa.

Antrenorul mediesenilor spune ca staff-ul de la Gaz Metan a gândit cu sufletul când a negociat transferul lui Curtean la Hertha Berlin, deoarece mediesenii s-au gândit ca Alex Curtean poate sa faca un salt mare pentru el, ca jucator. "Sunt bucuros ca s-a terminat perioada de transferari si stim sigur ca jucatorii care sunt aici sunt ai Gazului. Chiar daca eu tot timpul am zis ca nu sunt de acord cu aducerea jucatorilor când campionatul este deja început, deoarece avem exemple clare ca este greu sa te acomodezi la o echipa când nu ai fost în pregatire si nu ai prins nici jocurile amicale, am fost de acord cu plecarea jucatorului Curtean, pentru ca este la o vârsta si este poate o sansa, nu sa zic unica, pentru ca este prima sansa. Sunt convins ca va mai avea sanse, chiar daca pe noi ca echipa ne-ar fi afectat. Toti jucatorii, toata lumea este însa de înlocuit. Daca am judecat împreuna cu cei din conducere si cu sufletul, ne-am gândit sa-i dam drumul sa mearga mai departe", a declarat tehnicianul Gazului Metan Medias. Chiar daca Alex Curtean a fost afectat într-o oarecare masura de toata agitatia creata în ultima vreme în jurul sau, Pustai crede ca jucatorul îsi va reveni repede si va arata în acest campionat ca are valoare. "Din pacate, sau din fericire, timpul o va demonstra. Am vorbit cu Alex si i-am zis sa se concentreze, este la lotul national, când vine sa se pregateasca la fel de bine, sa aiba evolutii la fel de bune cum le-a avut si în divizia B si în primele meciuri din divizia A, sa înscrie goluri. Normal, acum toata lumea se asteapta de la Curtean sa înscrie câte trei goluri pe meci. Este foarte greu si eu cred ca e prea multa vâlva la un jucator de 21 de ani. Poate si acest lucru l-a afectat putin psihic. Eu spun ca este un jucator care îsi va reveni si care va avea un cuvânt de spus la echipa Gaz Metan", a declarat antrenorul de la Gaz Metan Medias, Cristian Pustai.


preluare sibianulonline.ro
Sus In jos
http://gazmetanmedias.omgforum.net
 
Pustai e bucuros ca nu a plecat Curtean
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cristi Pustai: ''Nu e o situatie de criza''
» Alexandru Curtean
» Alexandru Curtean la FC Timisoara
» Steaua si Dinamo il vor pe Curtean

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Suporterilor Gaz Metan Medias  :: Important - Noutati-
Mergi direct la: