AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare

Numarul mesajelor : 158
Location : Medias
Data de inscriere : 30/07/2008

LiveText - Fc Arges - Gaz Metan Medias Empty
MesajSubiect: LiveText - Fc Arges - Gaz Metan Medias   LiveText - Fc Arges - Gaz Metan Medias EmptyVin Aug 29, 2008 10:39 am

29 August 2008 incepand cu ora 19:45 LiveText : FC Arges - Gaz Metan Medias doar aici .

Vezi cele doua echipe - Click -

LIVETEXT : FC ARGES - GAZ METAN MEDIAS

ATENTIE ! INSTRUCTIUNI DE FOLOSIRE A LIVETEXT-ULUI :
Informatiile vor aparea pe forum din minut in minut !
Pentru fiecare informatie noua trebuie sa dati click pe butonul REFRESH de mai jos !
Apasati tasta REFRESH doar dupa un minut deoarece informatiile nu vor fi transmise mai repede.

____________________________________________________________________

min 1 : Partida din Trivale a inceput
min 7 : Curtean trage peste de la 25 de metri
min 10 : Dulcea scapa spre poarta medieseana, dar apararea oaspetilor rezolva faza
min 17. Curtean a trmis balonul in bara de la 25 de metri
min 19. Mediasul domina jocul. A sosit si galeria Gazului. Sunt 1000 de spectatori
min 20. Argesul a echilibrat jocul, dar apararea Gazului se tine bine.
min 23. Iordache trage de la 20 de metri, retine Stetca
min 24. Prodan centreaza, respinge un fundas advers
min 26. Iordache scapa singur pe dreapta, dar Stetca iese la timp si retine.
min 27. Boaru trage peste poarta de la 16 metri lateral dreapta
min 29. Bazzi trimite cu capul peste poarta, din 10 metri
min 31. FC Arges are o lovitura libera de la 20 metri lateral stanga.
min 32. Gaz Metan se apara bine, Falemi dirijeaza excelent defensiva. Pentru prima data in acest sezon, Mediasul joaca in echipament galben albastru.
min 33. Tames centreaza de la 20 de metri, iese Stetca si retine fara probleme.
min 35. Balasa centraza de pe partea dpreapta de la 15 metri, respinge Buzean.
min 36. Bazzi centreaza bine in fata portii, dar Iordache trece pe langa minge de la numai patru metri de poarta lui Stetca. Argesul domina partida in aceste momente.
min 37. Mediasul are corner de pe stanga. Florin Lazar trimite incredibil pe langa de la numai 3 metri!
min 38. Mediasul a rechilibrat jocul dupa ce argesenii au dominat timp de 7 minute partida.
min 40. Iordache scapa singur pe partea stanga, dar nu reuseste sa il invinga pe Stetca de la 2 metri, din unghi inchis
min 41. Zaharia primeste cartonas galben usor, pentru un fault de joc asupra lui Nastasie
min 43. Gazdele cer gol la un sut al lui Iordache sub bara transversala. Tusierul de pe partea dreapta este imbrancit de fotbalistii Argesului. Scorul ramane in continuare 0-0.
min 45. Prodan trimite in adancime pentru Dudita, dar acesta nu ajunge la balon si Bosneag retine cu usurinta.
min 45. Finantatorul lui FC Arges este plin de nervi si gesticuleaza catre arbitrul Ionica Serea pentru faza din minutul 43. Tribunele fluiera in continuu.
min 46. Ocazie imensa la poarta Gazului. Dulcea centreaza de pe stanga, dar Iordache din 5 metri trimite pe langa

PAUZA - Prima repriza se termina , formatia din Medias fiind dominata de pitesteni care au avut si un gol anulat pe motiv de offside .

min 48. Curtean a scos un fault la limita careului mare
min 49. Curtean trage in zid. Argesul scapa cu bine.
min 52. Boaru centreaza in careu, dar Dudita nu ajunge la minge.
min 53. Iordache nu ajunge la un balon bine trimis in adancime de Balasa.
min 55. Se pregateste o schimbare la Gaz Metan. Sabou este la marginea terenului.
min 55. Iese Prodan si intra Sabou la Gaz Metan.
min 57. Argesul beneficiaza de o lovitura de colt. Hoban respinge din careul mare.
min 58. La meciul de la Pitesti sunt prezenti si presedintele clubului mediesean, Corin Emil Cindrea, alaturi de presedintele executiv Iosif Biro. Galeria Gazului canta in continu pe stadionul din Trivale.
min 60. Boaru nu ajunge la un balon trimis riscant de Balasa catre Bosneag
min 62. Buzean respinge bine din 6 metri o centrare venita de pe partea dreapta. Argesul domina teritorial meciul!
min 63. EXCLUSIV. Presedintele Corin Emil Cindrea le-a promis jucatorilor medieseni un bonus financiar, in cazul in care Gaz Metan scoate cel putin un punct la Pitesti.
min 64. Schimbare la FC Arges. Iese Dulcea si intra Voiculet.
min 65. Gazul se apara bine. Forta in atac a mediesenilor a scazut insa, odata cu iesirea lui Prodan. Mediasul joaca acum cu un singur varf, Boaru.
min 66. Falemi respinge miraculos un balon care mergea spre Nastasie, argeseanul fiind la un pas de a ramane singur cu portarul Stetca.
min 66. La Gaz Metan se pregateste sa intre sarbul Markovici.
min 67. Falemi respinge din 4 metri
min 67. Iese Hoban. in locul sau intra Markovici. Mediasul intareste defensiva.
min 68. Iordache trimite cu capul peste poarta de la numai 7 metri de buturile aparate bine pana acum de Stetca
min 70. Brazilianul Eric nu va juca astazi. El nu se afla printre jucatorii trimisi la incalzire de antrenorul Cristi Pustai.
min 71. Jocul este anost. Ambele echipe se lupta pentru balon la mijlocul terenului. Mediasul nu prea conteaza in atac, iar argesenii par lipsiti de idei, in fata unei aparari bine organizate de Falemi.
min 73. Tanase suteaza pe jos de la 20 de metri, Stetca retine fara probleme.
min 74. GOOL FC Arges. Nastasie trimite un sut frumos la vinclu. Stetca nu mai poate face nimic. Nastasie a sutat de la 14 metri la vinclu, fara speranta pentru Stetca, dupa ce in prealabil s-a descotorisit usor de Zaharia. Argesul conduce cu 1-0.
min 75. Iese Rafel si intra Eric.
min 76. Mediasul joaca acum din nou cu doi atacanti. Pustai l-a trimis in atac si pe Dudita, alaturi de Boaru, iar Eric joaca la mijloc.
min 76. Eric este faultat la 20 de metri, arbitrul Serea nu fluiera nimic.
min 77. Sabou centreaza de pe dreapta, Curtean trece pe langa balon la 10 metri de poarta lui Bosneag.
min 77. Balace primeste un cartonas galben pentru un fault asupra lui Curtean. Mediasul are lovitura libera de la 35 de metri
min 77. Eric centreaza, dar Bosneag iese bine si retine balonul.
min 79. GOOL. 2-0. Tanase centreaza bine de pe dreapta si Voiculet inscrie cu capul din 6 metri.
min 80. Boaru preia o minge pe 15 metri, dar trage intr-un fundas argesean, din pozitie buna.
min 82. Iordache trage de la 20 de metri, putin pe langa stalpul din dreapta portii lui Stetca.
min 84. Mediasul incearca sa atace, dar Argesul se apara dezinvolt. O parte din spectatori au inceput sa plece acasa.
min 87. Argesul face spectacol. Voicu incearca o foarfeca spectaculoasa de la 6 metri.
min 88. Incercarea lui Cristi Pustai de a juca la egal s-a dovedit a fi fatala. Zaharia a jucat si el slab pe partea dreapta in aparare.
min 89. GALERIA MEDIASULUI SCANDEAZA "DEMISIA! DEMISIA" catre antrenorul Cristi Pustai.
min 90. Eric suteaza mult peste poarta de la aproximativ 20 de metri.
min 90. Schimbare la FC Arges. Iese Iordache si intra Doman. Mai sunt 2 minute de prelungiri.

Minutul 92 - Final de meci - FC Arges 2 - 0 Gaz Metan